Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 5. 2016

Rusko posílá pozdrav vojákům NATO

Rusko posílá pozdrav vojákům NATO: „Teple se oblečte a připravte na nemyslitelné!"

Svými rozhodnými akcemi Moskva jakoby vyzývá armády aliance „oblékat se teple a připravit se na nemyslitelné," píše Süddeutsche Zeitung.

Podle autora článku Stefana Corneliuse je Rusko ve vojenském výcviku a technickým vybavením „vždy několik kroků před NATO".

Zatímco se Severoatlantická aliance „snaží bránit", Rusko si nenechá ujít příležitost prokázat svou moc, tvrdí Süddeutsche Zeitung. Moskva jedná „rozhodněji“, než „kdy jindy NATO ve své historii".

Podle autora, se snaží Kreml přinést do aliance „poplašnou zprávu: oblékat se teple a být připraven na nemyslitelné".

Co se týče letů vojenských letadel, vojenských manévrů a úrovně technického vybavení, je Rusko „vždy o několik kroků vpřed NATO,“ tvrdíCornelius. „Zatímco aliance se snaží reagovat na zhoršení situace, Moskva silně utahuje šrouby a zároveň dokáže nacházet viníky."

Umístění několika praporů v pobaltských „je jen symbolické gesto, které nemá žádný vojenský význam,“ zdůrazňuje autor. „Nikdy by nebyly schopny odrazit útok. Tři ruské divize, naopak směřují k zcela odlišným záměrům."

Zdá se, že autor článku, zřejmě považuje rozšiřování NATO k hranicím Ruska a posilováním armád východní Evropy vojenskou technikou včetně vojenského personálu je jen "reakcí na zhoršenou situaci" a za "obranu", zatímco reakci Ruska uvnitř svých hranic pak za "utahování šroubů".

Zdroj: http://www.svetkolemnas.info

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář